بیمه دی نمایندگی شیرالی کد 4979
agt.4979 shirali Day insurance 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه
 

 

         

سئوالات متداول در بیمه عمر و سرمایه گذاری

 

بطور خلاصه بیمه عمروپس انداز را تشریح نمایید وانواع بیمه های مختلط رانامببرید؟

برای خرید بیمه نامه از کجا باید شروع کرد؟

پرسشهایی از قبیل سن ، اعضای خانواده و وضعیت سلامتی بیمه شده برای چیست؟

اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پرنماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

اقساط بیمه نامه چگونه پرداخت می شود ؟ 

اعتبار این بیمه نامه چیست ؟ ( از کجا معلوم که پس ازمدت پنج سال تا ده سالپول ما را پس بدهند)

بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می یابد و سرمایه انتخابی ارزشانچنانی ندارد ؟

چرا ما باید پس انداز کنیم که بازماندگان استفاده کنند به قول معروف دیگیکه برای من نجوشد سر سگ بجوشد ؟

من آنقدرپول دارم که خودم وخانواده ام هیچ احتیاجی به پس انداز ندارند؟

آیا می توان حق بیمه را به صورت سالیانه ویا یکجا پرداخت نمود ؟

درصورت تاخیر در پرداخت چگونه عمل می شود ؟ ( آیا شرکت بیمه منتظر تآخیریکیازاقساط است تا ازپرداخت خسارت یا سرمایه شانه خالی کند )

منظور از سرمایه مخفف چیست ؟

آیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟

استثنایات این بیمه نامه چیست؟ 

برای گرفتن وام چه ضمانتهایی لازم است و مدت زمان وام وبازپرداخت آن چگونهاست ؟

مزایای بیمه عمر نسبت به نظام بانکی چیست ؟

آیا اشخاص بیمار نیز می توانند تحت پو شش این بیمه نامه قرار گیرند؟

در صورت انصراف از پرداخت اقساط و یا اقساط پرداختی سوخت شده تلقی می شودمنظور از ارزش بازخریدی چیست ؟

مدارک لازم جهت گرفتن سرما یه را نام ببرید؟

مدارک لازم جهت پوشش از کار افتادگی را نام ببرید؟

در صورت فوت و یا جمع شدن نمایندگی بیمه تکلیف بیمه نامه های صادره آننمایندگی چه می شود ؟

 

 

 

بطور خلاصه بیمه عمروپس انداز را تشریح نمایید وانواع بیمه های مختلط رانامببرید؟

بطور کلی این بیمه نامه چها ر محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کارافتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می دهد .

الف – بیمه گذار می تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه ( از 500 تا... تومان ) و پس انداز آن نزد شرکت بیمه دی از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منا فع احتمالی استفاده نماید.

ب - در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه دو برابر ( در صورت درخواست چند برابر ) سر مایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد .

ج – در صورت از کار افتادگی دائم بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و درپایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود .

د - پس از دو سال بیمه گذار می تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزشذخیره رباضی وام دریافت نماید و همچنین سرمایه حاصل از بیمه عمر جزء ما ترک نبوده ومعاف از مالیات می با شد.

  

برای خرید بیمه نامه از کجا باید شروع کرد؟

پیشنهاد ارایه شده از طرف نمایندگان و مشاورین فروش و تا ئید آن توسط پزشک معتمد شرکت بیمه و تا ئید آن توسط کار شناس صدور بیمه نامه اساس قرار داد را تشکیل می دهد و بیمه گذار می تواند بین یک تا پنجاه ملیون تومان سرمایه را بین پنج الی 10سال انتخاب نماید . در صورتیکه مبلغ سرمایه بیش از ده ملیون تومان باشد آزمایش پزشکی الزامیست ، البته کلیه هزینه های مربوط به ازمایش پزشکی در صورت صدور بیمه نامه بعهده شرکت سهامی بیمه خواهد بود . 

  

پرسشهایی از قبیل سن ، اعضای خانواده و وضعیت سلامتی بیمه شده برای چیست؟

اساس قرار داد پرسش هایی است که درون پرسشنامه مطرح شده و هر یک از سوالات مطرح شده در نرخ حق بیمه تا ثیر گزار می باشد. مثلا سلامت یا عدم سلامت اعضای درجه یک خانواده از نظر وراثتی از طرف پزشک معتمد بیمه دی بررسی و نرخ متناسب با آنپیشنهاد می شود از این روست که نرخ دهی در بیمه اشخاص تقریبی است و نرخ نهایی بعداز نظریه پزشک اعلام می گردد . 

  

اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پرنماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

در صورت ارایه اطلاعات غلط بیمه گر در ارایه نرخ دچار اشتباه خواهد شد . که اگر این اظهارات از روی عمد باشد بیمه نامه باطل خواهد شد وحق بیمه پرداختی قابلاسترداد نخواهد بود و در صورتیکه این اظهارات از روی سهو ونا اگاهی باشد فقط ذخیرهریا ضی و یا ارزش بازخریدی بیمه نامه قابل استرداد خواهد بود.

لذا خواهشمند است در پر کردن پرسشنامه دقت لازم را مبذول فرمایید . 

اقساط بیمه نامه چگونه پرداخت می شود ؟ 

در حال حاضر اقساط بویسله دفترچه ها یی که مشتر کا" تو سط بیمه دی وبانک صادرات تهیه گردیده پرداخت می گردد. و مستقیما " مبالغ به حساب فراگیر شرکتسهامی بیمهدی واریز می گردد و بیمه گذاران می توانند به همراه قبوض آب و برق وتلفن خود این اقساط را پرداخت نمایند ولی پرداخت از طریق الکترونیک و خود پرداز نیزدر دست مطالعه و بررسی

می با شد. 

  

بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می یابد و سرمایه انتخابی ارزشانچنانی ندارد ؟

درست است که ارزش پول طی سالیان متمادی کاهش خواهد یافت ولی باید در نظرداشت ارزش اقساط پرداختی نیز طی این سالها کاهش خواهد یافت و برای غلبه بر این موضوع می توان سالیانه با افزایش نرخ تورم سرمایه را نیز افزایش داد . ضمن اینکهنبا ید از نظر دور داشت که این پس انداز تحت پوشش بیمه است و در صورت حادثه می توانخود و یا بازماندگان از پوششهای آن استفاده کنیم .  

  

چرا ما باید پس انداز کنیم که بازماندگان استفاده کنند به قول معروف دیگی

که برای من نجوشد سر سگ بجوشد ؟

متا سفانه این سوال، سوال متداولیست که اکثر بیمه گذاران در ابتدا می پرسندو با پوزش فراوان مجبور شدیم عین سوال را مطرح کنیم ، در پاسخ می گوییم ما حداقل روزی هشت ساعت کار می کنیم که خود و خانواده در رفاه زندگی کنیم ، تا بحال یتیمی رانوازش نکرده اید که متاثر شده باشید از اینکه چرا خانواده اش در هنگام حیات وتوانایی کار کردن فکری برای آینده فرزندش نکرده است ، من گاهی اوقات تصور می کنم اگر روح من نظاره گر چنین صحنه ای باشد که از فرزند من چنین سوالی شود و با ترحم به او نگریسته می شود چه احساسی پیدا خواهم کرد . سرمایه گذاری در بیمه عمر و پس انداز خیر الدنیا و خیر الاخره می باشد یعنی با صرفه جویی اندک در برخی از مخارج غیر ضروری در صورت حیات خودم استفاده می کنم (مسافرت ، تحصیل و ازدواج فرزندان ، زیارت و امور خیریه ) و در صورت فوت نیزبازماندگان از مواهب آن استفاده خواهند نمود . 

من آنقدرپول دارم که خودم وخانواده ام هیچ احتیاجی به پس انداز ندارند؟

متا سفانه این سوالی است که بسیاری از افراد مرفه به آن فکر می کنند و فراموش کرده ند که اگر امروز مرفه اند نتیجه پس انداز کردن خود و یا اجدادشان میباشد و ندیده اند فرزندانی را که در نتیجه عدم آموزش پس انداز و سرمایه گذاری یک شبه بخش اعظمی از سرمایه پدر را بر باد داده اند . نمی گوییم بهترین راه برای آموزش پس انداز به فرزندان بیمه عمر است ولی با اطمینان می گوییم یکی از بهترین راههاسرمایه گذاری در بیمه عمر و پس انداز است . چه لذتی خواهید برد اگر خودروئی که جوان بیست و پنج ساله شما خریداری می نماید حاصل صرفه جویی در پول تو جیبی خود از سن پانزده سالگی باشد .  

  

آیا می توان حق بیمه را به صورت سالیانه ویا یکجا پرداخت نمود ؟

بیمه گذارمی تواند با پرداخت حق بیمه به صورت یکجا در بیمه پنج ساله حدودبیست و پنج درصد و در بیمه های ده ساله از پنجاه درصد تخفیف استفاده نماید . و درصورت پرداخت بصورت سالیانه از تخفیف پنج درصدی بهره مند شود. 

  

 

درصورت تاخیر در پرداخت چگونه عمل می شود ؟ ( آیا شرکت بیمه منتظر تآخیر یکی از اقساط است تا ازپرداخت خسارت یا سرمایه شانه خالی کند )

چنانچه بیمه گذار بیش از یک ماه از پرداخت حق بیمه خودداری نماید از پایان یک ماه دیگر تحت پوشش بیمه نمی باشد و چنانچه قبل از شش ماه باشد بدون استرداد هیچ مبلغی و با اخطار کتبی بیمه نامه باطل خواهد شد و اگر بعد از شش ماه و پرداخت شش قسط چنین اتفاقی بیافتد در صورت فوت ارزش باز خریدی و یا ارزش سرمایه مخفف هر کدامبیشتر باشد به بازماندگان پرداخت خواهد شد و در صورت حیات ارزش باز خریدی پرداختخواهد شد . اما پس از اینکه قبل از یکسال اقدام به پرداخت اقساط معوق و هزینه دیرکرد نماید بلا فاصله و بدون هیچ تشریفاتی شرایط بیمه نامه به شرایط قبلی تبدیلخواهد شد و چنانچه این اتفاق بعد از یکسال بیافتد ادامه بیمه نامه منوط به آزمایشاتپزشکی و تایید پزشک خواهد شد . 

  

 

  

آیا می توان سرمایه بیمه عمررا افزایش و یا کاهش داد؟

بیمه گذارمی تواند پس از گذشت دو سال از شروع بیمه نامه تقاضای تغییرات سرمایه و مدت بیمه را با رعایت موارد ذیل نماید

الف – تغییرات باید در ابتدای هر سال بیمه ای انجام گیرد یعنی از تاریخاخرین قسط دفتر چه فقط یکماه فرصت دارد.

ب – پس از تغییرات باید حداقل پنج سال به انقضاء بیمه نامه باقیمانده باشد.

البته بیمه گذار چنانچه بخواهد قبل از دو سال سرمایه را افزایش دهد میتواند با خرید بیمه نامه جدید ، این عمل را انجام دهد . 

استثنایات این بیمه نامه چیست؟ 

الف – مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی

ب – خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشتته باشد.

ج - خودکشی قبل سه سال و 36 قسط کامل مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده

د - در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند 

  

برای گرفتن وام چه ضمانتهایی لازم است و مدت زمان وام وبازپرداخت آن چگونهاست ؟

برای دریافت وام باید حداقل دو سال از مدت بیمه نامه گذشته و 25 قسط پرداخت شده باشد که در صورت ثبت همه اقساط بدون هیچ تشریفاتی و فقط با ارایه بیمه نامه وکارت شناسایی چک وام در وجه بیمه گذار صادر خواهد گردید . و بازپرداخت آن می تواندحداکثر تا پایان مدت بیمه نامه باشد . مثلا" اگر فردی بیمه نامه پنج ساله دارد و پس از دو سال قصد گرفتن وام دارد می تواند تا مدت سه سال وام مربوطه را تسویه حساب نماید . همچنین می تواند بعد از اتمام هر وام بلافاصله درخواست وام جدیدنماید.

 

مزایای بیمه عمر نسبت به نظام بانکی چیست ؟

الف – در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود نیز تغییر می نماید ولی در بیمه عمر و پس انداز در هر شرایطی سود هیچ گاه کاهش نمی یابد و فقط در صورتتشکیل منافع افزایش خواهد یافت .

ب – بیمه عمر و پس انداز ، پس اندازی منظم و سیستماتیک و البته اجباریست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد .

ج - با وجود اینکه در نیمه اول بیمه نامه در صورت باز خریدی مقداریازسرمایه پرداختی بعنوان حق بیمه عمر و هزینه های بیمه گری کسر می گردد ولی این خودباعث می شود باز خریدی این بیمه نامه آخرین تصمیم باشد .

د - وام در سیستم عمر و پس انداز در عرض بیست دقیقه و بدون هیچ تشریفاتیپرداخت می شود ولی در نظام بانکی ........

ه - مهمتر از همه اینکه در هیچ بانکی عمر انسان در برابر کل پس اندازاحتمالی باضافه سود آن بیمه نخواهد شد که در بیمه عمر و پس انداز چنین امری امکانپذیر می باشد. 

آیا اشخاص بیمار نیز می توانند تحت پو شش این بیمه نامه قرار گیرند؟

برخی از بیماری ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن میباشد ولی بیماری های لا علاج قابل بیمه شدن نمی باشد. در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش نامه با دقت مطالعه وتکمیل گردد. 

  

در صورت انصراف از پرداخت اقساط و یا اقساط پرداختی سوخت شده تلقی می شودمنظور از ارزش بازخریدی چیست ؟

این بیمه نامه تا شش ماه و پرداخت شش قسط ارزش با زخریدی ندارد و بعد از ششماه تا تقریبا" نصف مدت بیمه نامه در صورت انصراف مبلغ کمتری از حق بیمه پرداختی به بیمه گذار پرداخت خواهد گردید که این مبلغ بعنوان حق بیمه عمر و هزینه های بیمه گری می باشد ولی بعد از گذشت نصف مدت بیمه نامه سودی که به مانده پول تعلق می گیرد حق بیمه عمر و هزینه های بیمه گری راپوشانده و از آن پس سود نیز به بیمه گذار تعلق می گیرد . به مانده حق بیمه پرداختی منهای حق بیمه عمر باضافه سود متعلق به مانده این دو ذخیره ریاضی یا ارزش بازخریدیاطلاق می گردد . جدول ارزش بازخریدی ضمیمه بیمه نا مه عمر و پس انداز می باشد. 

مدارک لازم جهت گرفتن سرما یه را نام ببرید؟

الف – بیمه نامه و ضمایم آن

ب- قبوض رسید حق بیمه های پرداختی

ج - کارت شنا سایی ورونوشت آن

و در صورتیکه پرداخت سرمایه در صورت فوت باشد در اولین فرصت و حداکثر تا یکماه از طرف استفاده کننده یا بیمه گذار کتبا" و با ذکر دلیل فوت به اطلاع بیمه گربرسد و علاوه بر مدارک فوق مدارک ذیل برای رسیدگی در اختیار بیمه گرقرارگیرد

1- گواهی رسمی فوت

2 - گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری شرح و سیر آن ذکرشده باشد .

3 - در صورتیکه فوت بر اثر حادثه باشد گزارش حادثه که توسط مراجع ذی صلاحتهیه شده باشد

4 - در صورتیکه استفاده کنندگان مشخص نشده باشند گواهی انحصار وراثت  

  

مدارک لازم جهت پوشش از کار افتادگی را نام ببرید؟

در صورت از کار افتادگی علاوه بر مدارک تاییدیه پزشکی قانونی و مراجع ذیصلاح نظریه و مدارک مورد درخواست پزشک معتمد بیمه گر نیز لازم می باشد. 

 

 

[ ۱۳٩٠/٩/٦ ] [ ٤:٢٠ ‎ب.ظ ] [ رضا شیرالی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

رضا شیرالی
صفحات دیگر
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران a href="http://www.ehda.ir">